ŞUARA SURESİ 
37. (Fravun) hüner sahibi bütün büyücüleri toplayıp getirsinler”.
38. Ve böylece büyücüler belli bir günün belirli bir saatinde bir araya geldiler.
39. Ve halka da “Hepiniz toplandınız mı?” denildi,
40. “Çünkü, umarız ki, üstün gelen büyücüler olursa onların (hükmüne) uyarız”. 
41. Büyücüler geldiklerinde, Firavun’a: “Eğer biz üstün gelirsek, doğrusu büyük bir mükafatı hak etmiş oluruz, değil mi?” dediler. 
42. [Firavun;] “Elbette”, diye cevap verdi, “o takdirde, gerçekten de benim gözdelerim arasında yer alacaksınız”.
43. [Ve] Musa onlara: “Ne atacaksanız atın!” dedi. 
44. Bunun üzerine onlar da halatlarını ve asâlarını yere bıraktılar ve “Firavun’un sayesinde, üstün gelen mutlaka biz olacağız” dediler.

İNSANLARIN ÇOĞU SİHİRBAZLARIN SİHRİNE UYACAKLARINI KABUL ETMİŞLER, SİHİRBAZLARDA FRAVUNUN ONLARA VERECEĞİ MÜKAFATINDAN RAZI OLACAKLARINI SÖYLEMİŞLERDİR….

BUGÜN NASA FRAVUNUN SİHİRBAZIDIR…

NASANIN YAPTIĞI SİHİRLER:

1-Uzaya gidildi sihiri yapılmıştır. Challenger Uzay Mekiği kazasında sözde 7 kişi ölmüştür. Ancak bu 7 kişiden halen 6 kişisi hayatta ve gerçek isimleri ve meslekleri ile hayatlarına devam etmektedirler..

2-Ay’a gidildi sihiri. Tüm dünyayı canlı yayında Ay’a yolculuk yapıldı ve Ay’a gidildi izlenimini vermiştir. Ay’a ABD bayrağı asılmış, Ay’da yürünülmüş ve Ay’dan taş örnekleri alınmış ve Ay’dan Dünyanın fotoğrafı çekilmiş sihri yapılmıştır. Nasa 1969-1972 yılları arası tam 6 defa Ay’a iniş yapıldığını hala iddia etmektedir.

3-Yapay Uydular: Uydu sihirini ortaya atmışlardır. Sanki dünya yörüngesinde binlerce uydu vardır. Ve bunlar yörüngede sabittirler. Ancak uydu hareketli ve dünyadan çok da uzakta olmayan bu makinalar sanıldığı gibi işlev yapmamaktadırlar. Yani bize anlatılan sabit uydular yoktur. Peki bu sözdü uydular anlatıldığı gibi işlev yapmıyorsa bu kadar haberleşme ve sinyal alıp verme nasıl sağlanıyor? Tabii ki deniz altı kablolu sistemle. 640 Gbps kapasiteli bir tek sualtı kablo sistemiyle dünyanın 200 ticari haberleşme uydusunun toplam taşıma kapasitesinden (260 Gbps) daha fazlası gerçekleştirilebiliyor. Araştırma grubunun analisti Stephan Beckert’a göre fiberoptik hatlar şebeke kuranlara neredeyse sınırsız band genişliği sağlayabiliyor. Ancak coğrafi bakımdan ulaşılabilirliği sınırlıdır.

4-Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)
ISS programı Birleşik Devletler Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Rus Federal Uzay Ajansı (ROSCOSMOS), Japon Uzay Ajansı (JAXA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve 10 Avrupa ülkesinin bulunduğu Avrupa Uzay Ajansı (ESA) birlikteliğinde yürütülmektedir. Brezilya Uzay Ajansı (AEB), NASA ile yaptığı ayrı bir anlaşma ile bu ortaklığa katkıda bulunmakta, İtalyan Uzay Ajansı (ASI) ise ESA’nın ISS projelerine tamamen katıldığı gibi, ayrı olarak da değişik anlaşmalarla katkı sağlamaktadır. Çin hükümeti ise Rus Uzay Ajansı ile birlikte programa destek sağlamak istediğini belirtmiştir. İstasyon şu ana kadar 16 farklı ülkeden görevli astronotları ve 6 uzay turistini ağırlamış bulunuyor ve ağırlamayada devam ediyor denilmekte…. Ama öyle mi?
Bizlere bu şekilde sunulan bu sihir tamamen uluslararası bir organizasyon. Sözde canlı yayın yapılmakta dünya çıplak gözle görülebilmekte gibi birtakım bilgisayar ve efekt oyunları ile gözümüze sihir yapılmaktadır. Kendileri de canlı yayında itiraf ettikleri gibi şu an sadece dünya yörüngesinde uçabiliyoruz diyorlar. Alçak dünya yörüngesinin (160-2000 km arası) ötesine geçemediklerini bizzat başkan Obama söylemiştir. Ay onların hesabına göre 238000 km uzakta. Sihri siz görün… Aslında bu istasyon su altında inşa edimiş özel bir istasyondur. Ve tüm görsel yayınlar buradan yürütülmektedir. Özel bilgisayar proğramları ile arka fon ayarlanabilmekte ve sanki insanlara uzayda izlenimi verilmektedir. Teknoloji sihri bu olsa gerek…

5-Bilim adı altında Bing Bang Teorisi: Sözde Madde ve Antimadde çarpışarak büyük patlama meydana geldi ve madde milyarda bir antimaddeden fazla olduğu için şans eseri kalan parçacıklar genişlemeye başladır. Yerçekimi etkisi oluşarak bugünkü evren meydana geldi. Bu teoride başlı başına bir sihirdir.

6-Sinama ve Televizyon Sektörü: Hollwood kullanılarak bizlere hep küre dünya beynimize nakşediliyor. Uzay bilim filmleri, belgeseller vs. Sihrin en etkili olduğu görsel animasyonlar. Zira tüm güneş sistemi, gezegenler, uzay, sözde galaksiler, kara delikler hepsi birer animasyondan ibarettir.

VE BİR MUSA GELİR TÜM BU SİHİRLERİN SİHRİNİ AÇIĞA ÇIKARIR….

ŞUARA SURESİ -DEVAM-
45. (Onların) ardından Musa da asâsını atınca, bir de ne görsünler, onların bütün o düzenbazlıklarını yutmasın mı! 
46. Bu durum karşısında büyücüler hemen yere kapanarak 
47. “Biz âlemlerin Rabbine inandık!” dediler, 
48. “Musa’nın ve Harun’un Rabbine!” 
49. [Firavun:] “Ben size izin vermeden ona inanıyorsunuz, öyle mi?” diye çıkıştı, “Size büyüyü öğreten ustanız bu olmalı mutlaka! Fakat yakında [benim intikamımı] göreceksiniz: içinizden çoğunun ellerini ayaklarını kestireceğim, hepinizi astıracağım!” 
50. Onlar da: “Hayır, [sen bize] bir zarar veremezsin” diye karşılık verdiler, “(çünkü) er geç Rabbimize döneceğiz! 
51. İnananların ilkleri olmamızdan ötürü Rabbimizin hatalarımızı bağışlayacağını umarız!”

HAK ORTAYA ÇIKIP SİHİR BOZULUNCA 
BİZZAT SİHİRBAZLAR İMAN ETMİŞTİR. 
FRAVUN HAKKIN GALİP GELMESİNDEN RAZI OLMAMIŞTIR. FRAVUN ORTAYA KONULAN SİHRİN KAYBOLMASINDAN RAZI OLMAMIŞTIR. 
FRAVUN İKTİDARININ ELİNDEN GİTMESİNDEN KORKARAK 
HZ. MUSAYA İMAN EDENLERE AĞIR CEZALAR VERMİŞTİR.

NASA SİHRİNİN DAĞILIP GERÇEKLERİN GÜNYÜZÜNE ÇIKMASI DİLEĞİYLE

Osman ATIF

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here