Küre modelde dünyanın saate 1670km hız ile döndüğü söyleniyor. Bu duruma göre dünyanın 24 saatlik bir turunda gece ve gündüz oluşmakta deniliyor…Ekvator bölgesi için tamam fakat kutup bölgeleri için anlatılan bu gece gündüz fenomeni açıklamada zorluk çekiyorlar. Cevap olarak güneşin oğlak ve yenge dönencesini ve hatta dünyanın eksen eğikliği vesaire bir sürü saçma teorileri öne sürüyorlar bizim bu mevcut bilgilerden yoksun olduğumuzu düşünüyorlar..hatta bunu desteklemek için uzaydan çekildiği iddia edilen sahte dünya görsellerini gözümüze sokmaya çalışıyorlar ama akıllı insanlar bu saçmalığı yemiyor.

Sözde dünyanın bu dönüş hızından faydalanarak dünyanın çapı hakkında bir rakam ortaya koyuyorlar formül şu.. 1670×24= 40,80km deniliyor. Bizde diyoruz ki, dönen şey dünya değil güneştir. Güneşin ekvatordaki saat hızı 1670km olabilir, ama dünyanın çapı bu olamaz.

Dünyada kabul gören mevcut bilim anlayışına göre dünyanın çapı ve büyüklüğü belli, ancak yürürlükte olan ve hala yasaklanmayan..! fizik ve matematik kuralları bunun aksini ortaya koyuyor. Teknolojik argümanları kullanarak doğada yaptığımız gözlemleri fizik ve matematiksel trigonometrik hesaplamalar sonucu gördük ki ortaya çıkan değerler dünyada olması gereken eğimin olmadığını ve bunun bir aldatmaca olduğunu defalarca ispat ettik ve dile getirdik.

Ancak tüm bu çabalarımıza rağmen nedense mevcut otorite tarafından kabul görmüyor. Bu kesin verileri kabul etmemek akıl tutulması değil midir..!
Yıl olmuş 2020 neden sadece hayal ve kurgudan ibaret olan bu KÜRE dünya düşüncesi yada inancı adeta bir din gibi insanlar tarafından zorla kabul edilmesi isteniyor.

Abdurrahman Toraman
01 Haziran 2020

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here