Stratsat konsepti, insansız hava gemilerinin 65.000ft yani 20 km yükseklikte ‘de güneş enerjisi ile haberleşme teçhizatı ve elektrikli tahrik motorlarına sağlanan güç ile bir seferde beşyıl veya daha fazla bir zamanda hava istasyonunda jeo-sabit platform oluşturabilmektedirler.

Bu hava taşıtlarında yüksek hızlı İnternet hizmetleri, doğrudan yayın TV, mobil telekomünikasyon vb. İletişim ve haberleşmeye dayalı techizat bulunmaktadır. 

Bu hava taşıtında olağandışı yüksek rüzgarlarla baş etmek için ayrıca bir yedek dizel motor kullanılmaktadır. Hava taşıtı üzerinde süper basınçlı bir gövde, tekne, AT-10 / 04’den geliştirilen helyum / hava bariyeri Tedlar / Teflon ile lamine kumaş bulundurmaktadır.

Güneş panelleri, zeplin için tek yenilenebilir enerji kaynağıdır. Paneller, gövdenin üst bölgesinde yerleştirilmiş ve teknenin uzunluğunun yaklaşık dörtte üçünü kapsamaktadır. Paneller tarafından toplanan enerji, gece boyunca kullanılmak üzere bataryada saklanır.

Bir dizi bataryada gece boyunca kullanılmak üzere depolanmış halde bulunur. Yük modülünde bulunan piller, tahrik sistemini, hava gemisi servislerini işletir ve 14 saate kadar (kış aylarında) görev sistemine güç sağlar.

Geniş Bilgi için : https://bonlacfoods.com/pdf/009732024.pdf

Osman ATIF

Bir Önceki Yazımız,

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here