HAYATIMIZDAKİ UYDULAR – 26
26-SENSEFLY SABİT KANATLI DRONLAR: Ticari drone operasyonları için sabit bir kanat seçmenin birçok nedeni vardır. Mesafeli veri toplamak için özellikle profesyonel kullanım için optimize edilmiştir. Her seferinde inanılmaz derecede uzun sürelerde uçabilirler ve aynı zamanda, çoğu zaman bir multirotor üzerinde sabit bir kanat kullanmayı tercih etmenin önemli bir yönü olan sert havalarda mükemmel bir şekilde baş edebilirler. Sabit kanatlı dronlar daha geleneksel görünümlü bir uçağa benziyor. İki kanatlı ve ayrıca üzerinde bir pervane bulunan merkezi bir gövdeden oluşurlar. SENSEFLY eBeeX, eBeeSQ, eBeeClassic dronlarını şehir planlama, termal haritalama, çevresel izleme ve diğer uygulamalar için bir dizi kamera seçeneği ile jeo-uzamsal veri toplamanın kalitesini, verimliliğini ve güvenliğini iyileştirmek için tasarlanmiştir.


Sensefly dronlarının etkili olduğu sektörler geniştir;
Ölçme ve Haritalama (arazi ölçümleri, kent planlama)
Madencilik ve ocaklar
Mühendislik ve İnşaat
Tarım arazileri ve hayvancılık,
Çevresel koruma (Buzul özellik modellemesi,erozyon izleme, hayvan sürüleri izleme)
İnsani Yardım (afetlerde, acil durumlarda müdahale)
Topoğrafik haritalama ve saha araştırmaları, toprak işleri, iklim değişikliği araştırmaları) vd.

EBee X, tüm haritalama ihtiyaçları için sabit kanatlı bir dronedir. Veri toplama kalitesini, verimliliğini ve güvenliğini artırmak için tasarlanan bu program, her projeye uygun, her projenin gereksinimlerini karşılayacak doğruluk ve kapsama alanına sahip bir kameraya sahiptir ve neredeyse her tür sitede çalışabilir.
EBee X, drone’nun yerleşik Steep Landing teknolojisi, ultra sağlam tasarımı, canlı hava trafiği verileri ve daha fazlası sayesinde, her ne kadar zorlu olursa olsun, kullanıcıların hemen hemen her sitede çalışmasına olanak tanır, hepsi de senseFly’nin profesyonel, lokalize desteği ile desteklenir.
EBee X, haritalama profesyonellerinin değişen ve gelişen ihtiyaçları için idealdir. Anket ve inşaat şirketleri, taş ocağı işletmecileri, tarım mühendisleri ve orman mühendisleri, havadan görüntü şirketleri, çevre araştırmacıları EbeeX’i kullanmaktadırlar.

eBee SQ Tarımsal araziler, tarlalar geniş hayvan çiftlikleri, ormanlık alan ve bahçeleri taramak için çok farklı dört spektral bant (kalibre edilmiş kızıl ötesi, kırmızı kenar, kırmızı ve yeşil) ve ayrıca RGB görüntülerinin tek bir seferde kalibre edilmiş verileri yakalayan sensörlere sahiptir. Bu sağlam sabit kanatlı drone, dayanıklılık ve kapsama gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır.

SenseFly eBee Classic tamamen özerk ve kullanımı kolay bir haritalama dronedir. Doğru ortomosaiklere (haritalar) ve 3D modellere dönüştürebilecek yüksek çözünürlüklü hava fotoğrafları çekimi yapabilmektedir.

Sensefly dronlarında bir dizi devrim niteliğindeki yeni kamera seçeneklerini içermektedir.
Bu kameralar şunlardır:
SenseFly SODA 3D : Bir buçuk santim sensörlü benzersiz bir insansız uçak fotogrametri kamera, bakış çok daha geniş bir alan için sadece bir yerine üç görüntüleri (iki eğik bir nadir) her zaman, yakalamak için uçuş sırasında yönünü değiştirir. Sonuç, dikey odaklanmış ortamlarda (kentsel alanlar, açık ocaklar ve sahil şeritleri gibi) quadcopter dronların ulaşabileceğinden daha büyük alanlar üzerinde çarpıcı dijital 3D rekonstrüksiyonlarıdır. senseFly SODA 3D ile hızlı, sağlam görüntü işleme için optimize edilmiştir

SenseFly Aeria X : APS-C sensör ile kompakt drone fotogrametri kamerası. Bu dayanıklı yenilik, boyut, ağırlık ve DSLR benzeri görüntü kalitesinin ideal bir karışımını sunar. Kısmen yerleşik Akıllı Pozlama teknolojisi sayesinde, neredeyse tüm ışık koşullarında operatörlerin her zamankinden daha fazla saatte harita vermesine olanak tanıyarak olağanüstü görüntü ayrıntısı ve netlik sağlar.

SenseFly Düet T : Haritalama uzmanları hızlı ve kolay bir jeo-termal haritalar ve dijital yüzey modelleri oluşturmanıza olanak sağlayan bir çift kamera termal haritalama teçhizatdır. Duet T, yüksek çözünürlüklü (640 x 512 piksel) termal kızılötesi kamera ve bir inç sensörlü sensFly SODA RGB kamera içerir.

SenseFly SODA: SenseFly SODA profesyonel drone fotogrametri için oluşturulacak ilk kameradır ve kendi alanında hızlı bir şekilde referans sensörü haline gelmiştir. Ayrıntılı, canlı ortomosaik ve ultra hassas 3D dijital yüzey modelleri üretecek ışık koşullarında inanılmaz keskin hava görüntülerini yakalar.

SenseFly Koridoru: SenseFly Corridor, koridor haritalamayı kolaylaştıran kombine bir senseFly SODA / eMotion yazılım çözümüdür. Portre kamera pozisyonu ile sensFly Corridor, aynı lineer güzergahı haritalamak için% 30 daha az görüntü gerektirir. Bu da,% 30 daha kısa işlem süreleri demektir.

Osman ATIF

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here