Düz dünya konusunu anlayabilmek akıllı ve ihlaslı adamların işidir. Ancak tabi şu da var ki, Düz dünyayı anlamak ayrı bir şey… onu bir temele oturtarak insanlara sunum yapabilmek ayrı bir şeydir.

Bazı kişiler kendisini düz dünyacı lanse ederek sosyal mecralarda aslı astarı olmayan bir takım fikirleri düz dünya ile bütünleştirerek ilerlemek istiyor. Hatta bazıları öyle komik duruma düşüyor ki dini hiçbir birikimi olmadığı halde.. Düz dünya konusundaki tüm sorulara Kuran’dan cevap verebileceklerini iddia ediyorlar… eee tabi ilim ve ihlastan mahrum olan bu kişiler sürekli ihtiyaç duyduğu şeyin özlem ve hasretini çekerler ama onu elde etmek için de hiçbir çaba harcamazlar.. Eskilerimizin böyle şizofreni hastalar için söylediği güzel bir söz vardır.. “Aç tavuk, kendini darı ambarında sanır”

Buradan herkese sesleniyorum böyle söylemleri olan hiç kimseye pirim vermeyin, bunlar adeta düz dünyayı baltalamak ve itibarsızlaştırmak için bir araya gelmiş olan kimselerdir…Bizim bu kişilerle hiç bir ilgimiz yoktur. Eğer siz, doğrulara ulaşmak ve bu konuda kendinizi geliştirip halka faydalı olmak istiyorsanız Kuran, Sünnet ve (gerçek) ehli sünnet alimlerinin konuya dair söylemlerine kulak verin. Bu yol sizi asla yanıltmaz ve sapıttırmaz. Ayrıca Din ile bilim birbirinden ayrılmaz ikiz kardeş gibidir. Bu ikisini birbirinden ayrı şeylermiş gibi lanse edenlere de itibar etmeyin. Yunan filozoflarının söylemlerini Kuran la bütünleştirme çabasından da vaz geçsinler.

Evet düz dünya konusu ağır bir konudur ve bu konuda görüş beyan etmek isteyen kişilerin aynı anda birçok konuya vakıf olmaları gerekir. Dinler tarihi, astronomi, fizik, coğrafya gibi.. İslam bilginlerinin eserleri bu konularla dopdoludur.. Dolayısı ile bir kimse bu konularda yeteri derecede bir bilgi birikimi yoksa düz dünya konusunda açıklama yapmaları abesle iştigaldir…

Son olarak düz dünya konusunda araştırma yapan kişilerin öncelikle bilmesi gereken şey şudur. Küre dünya modelinin temelini oluşturan şey tamamen, paganist sapkın inanışlarının sözde bilimsellik adı altında bir araya getirilip hayat bulmasından ibarettir… Küre dünya modeli asla bilim ile örtüşmez. Güneş tapıcısı paganistler zamanında bir takım sihirli sözleri, “bunlar bilimsel geometrik gerçeklerdir” diyerek bazı terimleri halkın gözüne zorla soktular.. Halkta anlam veremedikleri bu sihirli ve renkli sözlere kanıp adeta hipnoz oldular.

Günümüzde ise bazı insanlar bu büyük hipnozdan yavaş yavaş kurtulup uyanmaya başladı. Yeni nesil gelişen teknolojik aletleri kullanarak yaptıkları gözlem ve deneylerle dünyanın dönmediğini ve küre olamayacağını doğal fizik kurallarını işleterek gerçek bilimsel formüller ile bunu açıkça ortaya koydular. Ancak bu büyük hipnoz altındaki paganist ve putperest fanatik cahiller hala bu gerçekleri görmemek için gözlerini ve kulaklarını tıkayıp amansızca boşu boşuna direnmeye devam ediyor ve karanlık dünyalarında bir köle olarak yaşamayı tercih ediyorlar.. Kısacası olay tamamen bundan ibarettir…..Vesselam

Abdurrahman Toraman

10 Şubat 2021

1 YORUM

  1. Günümüzde ise bazı insanlar bu büyük hipnozdan yavaş yavaş kurtulup uyanmaya başladı. Yeni nesil gelişen teknolojik aletleri kullanarak yaptıkları gözlem ve deneylerle dünyanın dönmediğini ve küre olamayacağını doğal fizik kurallarını işleterek gerçek bilimsel formüller ile bunu açıkça ortaya koydular.
    TAM ŞURDA GÜLME KRİZİNE GİRDİM ALLAH RAZI OLSUN.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here