küre düz dünya ile ilgili görsel sonucu

Düz Dünya dememizin nedeni, yaşam alanımız sabit bir zeminde ve suyun bükülemeyeceği için verilen kısa bir tamlamadır.
Çukur Dünya da denilebilir. Deniz sularının olmadığını düşünürsek toprak kısmına ulaşmış olacağımızdan, Çukur Dünya da denilebilir.

Burada paylaşılan bilgileri öğretmenleriniz ile sakin bir şekilde konuşarak anlatmanız tavsiye olunur.

Peki hangi deliller Düz Dünyayı belirledi?

1-) Tonlarca ağırlıkta ki denizlerin okyanusların bükülemeyecek şekilde eğim alamayacağı ve Dönen bir Küre ya da Geoit olduğu için Suların savrulması gerekeceği gerçeğinden.

2-) Atmosfer denilen tabakanın gazlardan oluşması ve ömrü hayatınızda hiç bir zaman deneyleyip göremeyeceğiniz şekilde o birleşik gazlar ile Suların ve tüm canlıların uzaya kaçmadığı palavrasıdır. Cam bir tabaka ya da tavan olsa daha mantıklı olur. Ama bu seferde Dünya yine bizim dediğimiz gibi Kapalı Sistem bir Dünya özelliğini gösterir.

3-) Yeryüzünde bir tek yerçekimsiz ortam gösteremeyeceklerinden dolayı. Yeryüzünde olmayan bir ortama Yerçekimi diye bir şey eklemek ancak delilikle ya da Sahtekârlık ile ifade olunur.
O zaman bende baş aşağı yürüme formülü yazayım. Ve diyeyim ki bu formül burda işe yaramaz…Uzayda. Yani nasıl olurda uzay’a gidilmediği halde Yerçekimi Teorisi diye formül üretilebilir.
Kısacası o elma zayıflayan daldan koptu ve havaya göre olan yoğunluk farkından aşağıya; yükseklik-hız zaman grafiğine uygun olarak düştü.
Bundan başka bir düşünce kesinlikle kabul dahi edilemez. Çünkü bu ancak; hayalperestlik-delilik ya da Sahtekârlık ile ifade olunur.

4-) Küre Dünya da uçakların her 10-15 dk arası atmosferden dışarı kaçmamak için burunlarını eğmeleri gerekirken “Jiroskop” adlı mekaniğin kesinlikle tek bir eğime dahi mağruz kalmadığı bilinmektedir.

5-) Ay’a gidildiğine dair tek bir delil bulunmamaktadır. Eğer ki bir delil var ise bu 1969 yılında üstün teknoloji ile Dönen bir Geoit olduğunu söyleyen Dolandırıcıların insanlara, Video kaydını sunması ile ıspat edilirdi. Kesinlikle böyle bir Video kaydı bulamazsınız.

6-) Gemilerin uzaklaşıp görüş alanımızdan çıkmasını eğim olarak bizlere öğretmişlerdi.
Yalnız yakınlaştırma özelliği olan özel kameralar ile gemilerin eğimden dolayı değil görüş mesafemizden çıktığını görmüş olduk.
Tabi bunun karşılığında “dünya çok büyük” cevabını alsak bile bunun sadace son bir çırpınış olduğunu anladık.
Çünkü hemen devreye Dünyanın Eğim verileri giriyor.

7-)Facoult sarkacı sahtekarlığı.
Bu sarkaca internette araştırabilirsiniz.
Kısacası ucunda demir bir Küre top olan ipi yukardan aşağı asılır. Ve kuvvet uygulandıktan sonra salınıma başlar.
Madem dünya dönüyor o zaman neden bu sarkaca fiziki müdahalede bulunuyoruz?
Bunun ne anlama geldiğini anladınız. Bu bir dolandırıcılıktır.

😎 Coriolis etkisi yalanı.
Rahmetli Barış Mançoyu ya kaldırdıkları ya da onun da bu işin için de olup bizi kandırdığı bir Video hazırlamış ve Ekvator a gitmişti.
Ekvator çizgisinin kuzeyinde su doldurulduğunda içinde ki tahta çubuk saat yönünün tersine, güneyinde doldurulduğu zaman saat yönünde, tam orta noktasında doldurulduğunda ise kımıldamadığı videoyu izlemişsinizdir. Bu ilüzyonun sırrı, dönmesini istediğiniz yere doğru suyu altı delik olan huni şeklindeki gibi bir kaba boşaltmak olacak.
Saatin tersine doğru ya da saat yönünde suyu boşaltın. Ya da suyu dik boşaltın hareketsiz kalsın.

9-) Her zaman aynı yıldızları görmekteyiz.
Bir günden bir güne gözümüzle farklı Yıldızlar ya da Yıldız kümeleri görmediğimizdir.
Yine Kuran da yıldızların hizmetimize sunulmuş olduğunu bilmekteyiz.

10-) Güneş bize yakın ve dünyamızdan küçük olunca da güneş açıları her yere farklı düşebilir.
Bunun için dünyanın küre olması da aynı açıları veriyor gibi görünse de Düz Dünya anlayışına göre olan Güneşin açıları kadar daha düzenli gelmemesi gerekirdi.

11-) 6 Ay gece 6 Ay gündüz Yalanı. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir kayıt bulunmamaktadır.
Yalnızca Norveçin Nordkapp şehrinde, 11 mayıs ile 31 temmuz arasında güneş uzunca batmıyor. 19 kasım 23 ocak da ise uzunca aydınlanmıyor.
Bunun nedeni bir HALKA düşünün.
O HALKA yörüngesinin yukarda olduğu zamandır. Güneş batmıyor olarak görünüyor.
Bu Yaza denk gelmekte ve HALKA’yı dar açı ile tamamlamaktadır.
Kışında HALKA yörüngesi aşağı doğru olduğu zamandır. Güneş doğmuyor gibi görünüyor.
Oysa daha geniş açı ile HALKA yörüngesini tamamlamaktadır.
Yalnız bu veriler yerleşke şehir merkezinden uzak bir deniz burnunda geçerlidir. Yani iç kısımlarda bu etki görülmediğinden Hava normal olarak aydınlanıp yine kararmaktadır.

Ä°lgili resim

12-) Sürekli Doğuya ya da Batıya giden hiç kimse kesinlike başladığı yere geri dönemez.
Ancak sürekli Pusulanın gösterdiği yöne ilerlenirse, Pusula manyetik alanı gösterdiğinden o alan etrafında sürekli daire çizeriz.
Dünya turunu da kimse tamamlayamamıştır. Galileo da idam edilmemiştir.

13-) Merkezkaç kuvvetinin olmayışı. Böyle bir kuvvet kesinlikle yoktur. Bize öğretilen ise çaycı tepsisinin içine koyduğumuz çay bardaklarını belli bir açı ve hız ile çevirdiğimiz de tepsinin dışına çıkmamasıdır.
Ama biz Dönen bir Küre ya da Geoit dünyanın yani bir topun üstünde yaşıyorsak vereceğimiz örnek o bardaklar çay tepsisinin dışında iken döner mi olmalı.
Hani merkez kaçıyor Yer çekiyor su kaldırıyor… Bu şekilde çevrilmesi gereken bardakları çeviremeyeceğimizin kesin olması böyle uydurma bir kuvvetin olmadığını da göstermektedir.

14-) Van Allen Radyasyon Kuşağı.
Dönen bir Küre ya da Geoit dünyaya dair hiç bir bilgisi olmadan savunanların yine bu konu hakkında da bilgilerinin olmadığını bilmekteyiz.
Bunun nedeni daha önceki verileri sorgulamadan aldığımızdan dönen bir küre ya da geoit dünyayı kabullenişimizdi.
Artık sorgulama gereksinimi hiç duymamaktaydık.
Radyasyon Kuşağı 1000 km yukarda
3bin Santigrat dereceye ulaşan Güneş ışınlarının oluşturduğu Radyasyonlu Kuşaktır.
Tabi Düz Dünya da böyle bir Kuşak yoktur. Hacc 65. Ayette geçen tek doğru bilgiye göre; Üzerimizde Yüce Allahın tuttuğunu söylediği Saydam Cam gibi bir Tavan olduğudur.
Ayrıca Van Allen Radyasyon kuşağını henüz geçmediklerini eski teknolojilerini kaybettikleri gibi bir çok zırvalamayı da bildiren yine Bilim Sahtekârlarıdır.

flat earth balon örümcek bulut ile ilgili görsel sonucu

15-) Yer çekimi diye bir şey yok demiştik. Zira olmuş olsaydı kocaman okyanusları çektiği ve tuttuğu zan edilen Yerçekiminin ufacık sineklerin kanat çırpmasına engel olamıyorsa bu bir zırvalamadır. Onlar havaya karşı uçuyor derseniz. İlk etap da yerçekiminin etkisi altında duruyor ve sonrasında kanat çırpsa bile uçamaması lazım. Eğer o uçuyorsa Yağmur bulutlarını çekmesi lazım. Ama o yok bu yok o zaman daha tanımını bile yapamadığınız Yerçekimini, hatta maddesini bile bilmediğiniz halde üstün körü savunmaktan vazgeçmeliyiz.16-) Nasa Sahtekârları stüdyo ortamında uzaydaymış havası veriyor. Kullandıkları shop programları ve VR lensli teknoloji ve ince-sağlam filmlerde kullandıkları görünmez halatları mavi arka fon veya yeşil arka fon kullanırak yapılan göz boyamalar, illüzyon teknikleri ile bizleri kandırmaktalar.
Yani yerçekimli ya da yerçekimsiz ortam diye bir şey yoktur.
Newton ise bu verilere göre Sahtekâr olarak anılmaya başlandı bile.

flat earth venüs mars stars ile ilgili görsel sonucu

17-) Gezegen diye bir şey yoktur. Onların hepsi birer özel yıldızlardır. Hepsinin kendine özel şekilleri vardır.
İçlerinden yalnızca Satürnün etrafındaki halkası sebebi ile küre olduğu anlaşılmaktadır.
Onun haricinde diğer özel yıldızlar(gezegenler) düz bir plak, delikli ve kanallı bir levha ve kendine özgü karışık şekilli yıldızlar mevcuttur.
Böylece gezegenlere özel yıldız denirken, küre dünya da ki gezegenler küredir argümanı da çökmüş oluyor. Çünkü hepsinin şekilleri kendine özgüdür.

flat earth sun and moon ile ilgili görsel sonucu

18-) Güneş ve Ay’ın şekilleri.
Güneş de düz bir disk şeklindedir. Küre değildir. Bunu da yine Kuranın Tekvir suresi 1 Ayetinden şu şekilde anlamaktayız.
İzeş Şemsu kuvvirat.
Ve güneş bürüldüğünde/dürüldüğünde.
Bu bilgiye göre ancak düz olan nesnelerin dürüleceğini bilmekteyiz.
Mesela kağıdı rulo yaptığınızda bürmüş ya da dürmüş olursunuz.

Yine Ay’ın şekli de disk gibi düz bir yuvarlaktır. Yusuf 4: Hani bir vakitler Yusuf babasına demişti ki: babacığım ben rüyamda an bir yıldızla, güneşi ve ay’ı bana secde ederken gördüm. Bir cismin eğilebilmesi için düz olması gerekmektedir.

Güneşin üstünde siyah bir takım lekeler bulunmaktadır. Ve bizler yalnızca bu lekelerin olduğu kısmı görürüz.
Ay’ın ise pütürlü ve oyuk bir yüzeyi vardır.
Yine aynı şekilde Ay’ın da hep bu yüzünü görürüz.
Ay’ın ve Güneşin kendi ısısı mevcuttur.
Kesinlikle birbirlerinden etkilenmezler.
Ay ve Güneş topaç gibi dönmezler. Araba tekerleğinin dönmesi gibi dönerek ilerlerler.
Ay, yörüngesin de ilerlerken konaklama yerlerine de uğrar ve bir takım haller alır. Turunu tamamladığında Hurma dalı şeklinde yol aldığı, yapılan çekimlerle görülmektedir.
Güneş, ise daha önce de dediğimiz gibi, HALKA şeklinde bir yörüngesi var. Ve Manyetik alanın yani Kuzey de en dar ve en geniş yaptığı açılar gözlenlenebilmektedir.
Güneş ve Ay bize daha yakın ve daha küçükler.
Böylece bir taraf aydınlanırken diğer taraf kararmaktadır. Çünkü Güneşin de bir menzili bulunmaktadır.
Ve Güneş ışınları tam da Düz ve Sabit bir dünya modeline uygun olarak daha açılı düşmektedir.

dünya tabanın büyük okyanus ile ilgili görsel sonucu

19-) Yer altında Mağma katmanının bulunduğu yalanı. Öyle ise Rusların yerin 12km altına doğru sondaj yapma nedenleri sanırım hobi olarak uğraşmalarıdır demeliyiz.
O zaman bu sözleri söyleyen Bilim adamları kimdir diye hep merak etmemiz gerekecek.
Çünkü bu sondaj da ne bir su ne de bir magma çıkmıştır. Bu çalışmalar bir yana Dünya da daha izahı yapılamayacak bir çok olay mevcuttur.
Bedir de çölün ortasında buz gibi su kuyularının bulunması,
Kâbe-i muazzamanın Hacer-i esved köşesi karşısında bulunan Zemzem kuyusu,
Bazı yerler de bulunan Yanar Dağlar,
Belli bölgeye ait yaşayan Canlı Türleri (Deve,Penguen gibi)
Değişik iklim koşulları,
Neden yalnızca bermuda da suyun yoğunluğu azalıyor?
Neden bir ülkeye bağlı sulardan (Mesela akdenizden) yola çıkıp başka bir kıta da ki ülkeye ya da Deniz ortasında ki bir Ada’ya geldiğimizde kumsal oluşur ya da su seviyesi aşağıda kalır? Bizler bütün bu soruların cevaplarını zaten bilmekteyiz. Amacımız doğru sorgulamalar ile araştırma kalitesini arttırmaktır.
Yani dünya dönen bir Küre ise bu adaları yutması lazım. Gibi daha bir çok çeşitli konunun izahı Dönen bir Küre ya da Geoit dünya da yapılamamıştır. Bunlar ancak bir Yaratıcının dünyasında olduğumuz, düz ve sabit bir zeminde yaşadığımız ve daha önceden de belirttiğimiz gibi KAPALI SİSTEM ve sınav için bir yaşam alanı ve her yerde herşeyin çok farklı olabilmesinin ancak bu temel bilgilerin kavranmasından sonra mümkün olacağını da unutmamalıyız.

20-) En önemli değinilecek konudur. Eğim.
Küre bir Dünyanın eğim hesaplaması ve bu eğimin fark edilip edilemediği bile başlı başlına Küre dünyayı iptal eden başka bir konudur.
Şekilde ki gibi Dünyanın Eğimine baktığımızda bu verilerin ispat edilmesinin kesinlikle imkansız olduğunu bilmekteyiz.
Mersin taş ucundan kıbrıs lefkoşa da ki dağların çıplak gözle bile görünmesi basit bir delil olmadığı gibi, Dünyanında bir çok yerinde daha uzak mesafeli fotoğraf çekimleri ve video kayıtları ile artık ispatlanmış bir düzlük olduğundan da artık kesinlikle eminiz.

Google Earth Curve Calculator diye aratırsanız otomatik hesap da yapabilirsiniz.

443 km uzaklıktan çekilmiş fotoğraf Current World Record of distant landscape photography

Fotoğraf çekimlerinin yapıldığı alan. Google Map üzerinden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here