Arkadaşlar bazı kimseler ayet ve tefsirlerden yola çıkarak dünyanın küre olduğu anlamını çıkarmaya çalışmaktadırlar, oysaki bu çaba, ilmi eksikliğin ve kaide zayıflığının bir göstergesidir. Alınmalarını istemem lakin bu yönde paylaşım yapan arkadaşlar, o eserdeki cümlelerin öncesini ve sonrasını okusalar kesinlikle küre denilmediğini görecektir.

Birde ortada olan şudur, eski alimlerin, konuyla ilgili açıklamalarını, günümüz modern anlayışına uydurabilmek ve onları haklama/ temize çıkarma adına, Arapça eserlerini Türkçeye çevirirken kasıtlı olarak kalem oynatmışlar dır.

Diğer taraftan, topluma kendilerini Prof. dekan gibi unvanlarla lanse edilen koca koca din ve bilim adamları vardır. Bu kişilerde aynı bu hatayı yapmaktadırlar. Unutulmamalıdır ki, Din adamları ve bilim adamları rab edinilirse durum çok karmaşık olur, dünyanın küre olması iddiası hazırlıklı bir plan ve insanın kendini önemsiz hissetmesi üzerine kurulmuştur. Matematik ile de örtüşmez en temel iddiaları bile misal: Işık hızı geçilemez derler evrenin yaşına 13,5 milyar yıl derler evrenin çapına da 94 milyar ışık yılı derler ve hepsi bir noktadan yayıldı (büyük patlama) derler, insanları bu saçmalığa inandırmak için binlerce rakamı yan yan getirip formül denilen laf kalabalıkları ile saçmalıklarını örtmeye kalkarlar.

Merkezcil ivmeyi evren modelinde yok sayarlar. Bunların sahtekârlıklarını anlamak için çok basit gözlemler ve hesaplar yetmektedir. Sadece süslü konuşmaları ile saçmalıklarını yuttururlar dinleyenlerde onları adam zanneder.

Hatta eski yunan filozof şairleri günümüzde birer bilim adamı olarak takdim edilmiş ve seviyeleri bir peygamber hatta kitapları ise adeta vahiy makamına kadar çıkartılmıştır… Bu sapık adamların tüm öğretileri kayıtsız şartsız toplum tarafından inanması sağlanmıştır..

Değerli arkadaşım inan doğruları idrak edip anlayabilmen için “Bilim Adamı” olman gerekmez, sadece “Adam” olman yeterlidir. 

Selametle.

Abdurrahman Toraman 11 Eylül 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here